top of page
dG.webp

OMLOUVAME SE, ALE NA CESKE VERZI STRANEK SE STALE PRACUJE, PROZATIM ZVEREJNUJEME POUZE ZAKLADNI INFORMACE, DEKUJEME ZA POCHOPEN. PRO PLNOU VERZI PROSIM KLIKNETE NA ENG STRANKY

Žiji v Kanadě, ale pracuji po celém světě

 

Při mé spolupráci s klientem stavím na wellness coachingu a mém vlastním programu "Tréning těla, mysli a duše",

a současně také na dvou dalších, a řekla bych  esenciálních metodách:

Za absolutní GAME CHANGERs považuji NAET a SRT, které posunují klientovo well-being na fyzické, mentální i emoční úrovni úžasnou rychlostí do normy. 

Nambudripad's Allergy Elimination Techniques - NAET, byla vynalezena Dr. Devi S. Nambudripad v roce 1983 v Americe, kde jsem tuto metodu také vystudovala. Tuto techniku bohužel není možné provádět na dálku, pouze při mém pobytu v Čechách. Popravdě ještě jsem nenašla člověka, který by neměl z NAET významný prospěch.  Při prvních terapiích se provádí ošetření na základní  složky - vitamíny a minerály a po té se přistupuje k přesným potřebám člověka. Je-li v organismu nesnášenlivost na nějaké vitamíny a/nebo minerály, cukr, tuk, bílkovinu nemůže správně probíhat metabolické procesy a a tělo trpá podvýživou. Narůstá/klesá hmotnost, vznikají záněty, chronické bolesti, snižuje se imunita, trávicí potíže, kožní potíže, atd. a současně se dostává emoční rovina do nestability. Tedy narůstá pocit tlaku, nervozity, stres, strach, nespavost, podrážděnost, projevuje se ADD, ADHD, PMS atd. Tak to jen stručné a velmi "zlehka pojaté" vysvětlení  PROČ je NAET tolik převratný v mojí práci s klientem. A je jedno jestli je Vaším cílem zhubnout, vylepšit partnerský vztah, nebo být více štastný/á.

Tou druhou důležitou terapií je Spiritual Response Therapy - SRT, metoda vytvořená sociologem Dr. C. Cameronem a R.E. Detzlerem v 80. letech, známá i v České Republice. Zjednodušeně slouží k uvolnění starých programů a bloků na vědomé i nevědomé úrovni bránících obnově zdraví, prosperity, hojnosti atd. A pracuje opět na všech úrovních, tedy těla, mysli i ducha. SRT je myslím bohužel v ČR někdy špatně vykládáno a může tedy podle některách webů a interpretů působit příliš "alternativně", ale při dodržení originální myšlenky a postupů jde a neskutečně užitečnou terapii pro každého kdo má pocit, že bloudí v kruhu a nedaří se mu zjistit proč, případně jak z něj ven. A to je i důvod PROČ si najímáme kouče? Nebo ne?

 

Tyto dvě metody posunuly můj koučink do úplně jiných rovin a dnes jsem schopná pomoci i těm klientům, s kterými jsme si dříve nevěděla rady, a nebo jsme se dostali do bodu z kterého to dál už nešlo.

Více o metodách a mojí celkové práci se dozvíte na anglické verzi webu. 

  

Wellness/Lifestyle Coaching

Při koučinku vycházím z mého vlastního programu “Trénink těla, mysli a ducha”, ukazujícího jednu z možných cest k trvalé změně životního stylu, dosažení a udržení dobrého fyzického i mentálního zdraví a kondice, redukci nadbytečných kilogramů, štěstí a úspěchu - WELL-BEING.

Jádro tohoto programu TRÉNINK TĚLA A MYSLI jsem vypracovala v průběhu několika let, kdy jsem sama hledala cestu k vyřešení mých zdravotních potíží. Začala jsem se zajímat o přírodní léčitelství, zdravou výživu, cvičení. Postupně jsem změnila životní styl, způsob výživy a v neposlední řadě způsob myšlení (k čemuž mě inspirovala i autorka L.L.Hay a její kniha "You Can Heal Your Life"). Tato změna mě opravdu extrémně pomohla. I nadále jsem se učila od léčitelů, studovala o lidském těle, mysli, duši i duchu, fylosofii, psychologii, bylinách, stejně tak jako o pohybu a cvičení. Pozvolna jsem se začala o zkušenosti dělit s přátely, kterým dodržování mých rad pomáhalo k zdravějšímu a šťastnějšímu životu.

A tak se stalo, že jsem v roce 2002 ukončila kariéru realitního agenta a stala se osobním trenérem.

V průběhu několika dalších let jsem vystudovala obor výživa, wellness a fitness, koučing, eliminace alergií atd. a můj program uzavřela do 10ti kroků vedoucích k dosažení rovnováhy těla, mysli, duše i ducha.

 

Už jste četli mojí nejnovější knihu

CHANGE YOUR BODY, MIND AND LIFE

- WELLNESS GUIDE?

Balboa Press - Divize Hay House - 2017

V deseti krocích vás naučím jak optimalizovat vaší výživu, pohyb a způsob myšlení,

tak aby jste zhubli, byli fit, zdraví a šťastní!

Coachin přes VIBER nebo ZOOM?

Troufám si říct, že jsem velmi dobrý kouč, stejně tak fitness trenér i poradce výživy, ale popravdě vím o sobě, že můj úspěch s klienty je postaven nejen na znalostech, praxi a osobní zkušenosti, ale na schopnostech komunikace a empatie, které jsem dostala do vínku. Dokážu se vcítit do potřeb jednotlivce a program, každý koučink i trénink mu "ušít" na míru. Při vzdálené telekomunikaci probíhá koučink stejně jako při osobním setkání. S tím rozdílem, že vy nemusíte za mnou nikam dojíždět, ale zůstáváte v pohodlí domova nebo kanceláře. Skype koučink má mnoho výhod, šetříme si vzájemně čas, nejsme vázáni na místo, můžeme cestovat, jezdit na dovolené a přesto stále pokračovat v započaté práci. Osobně bych řekla, že při skype koučinku je, v porovnání s osobním setkáním v mé kanceláři nebo fitku, klient více soustředěný. Wellness i business koučinky přes Zoom/Viber vedu od roku 2010 a funguje to pro obě strany.


Ivana Chýlková – herečka, Praha, Česká Republika

Byla jsem odpůrcem jakéhokoliv cvičení ve fitku či podobném zařízení, které má sloužit k tomu, aby měl člověk nádherné, dnes tak často skloňované sexy tělo. Když sexy, tak jsem podstatně větším příznivcem sexy mozků.

Před dvěma lety u mě ale nastala situace, kdy jsem přestala kouřit a moje tělo, kterému jsem do té doby nevěnovala nejmenší pozornost, se vydalo vlastní cestou a já zpanikařila.

Nakoupila jsem si různá DVD, že zkusím cvičit doma. To byla jediná aktivita, kterou jsem v tomhle směru vyvinula. (Dodnes jsou zabalená v ochranné fólii.) Za ta léta, co se sebou žiji, vím, že ideální pro mě je dělat něco s někým. To, že mě někdo pochválí, nebo zkritizuje, je pro mě hnací motor.

Kamarádka mě seznámila s Danielou, s tím, že se věnuje něčemu, co by mě mohlo zajímat a nemusela bych k tomu mít takový odpor. Měla pravdu. Systém, kterým mě Daniela vedla a vede, mi naprosto vyhovuje, nejen v tom, že se cítím líp fyzicky, ale i psychicky. Poskytuje mi to určitý řád, který jsem si nebyla sama schopna vytvořit, ale který potřebuji. Když mám hodně práce, vytvářejí mi ho termíny povinností, ale když je jí míň, rozpadám se v čase a v sobě. A ta pravidelnost, systematičnost a samozřejmě osoba Daniely jsou tím, co způsobuje pocit dostatku dobré energie a řádu.

Takže, ne sexy, ale v harmonii. A ne v moll, ale v dur.

Krásné zdraví = krásný život!

MgA. Michal Hrubý - producent Studio DVA, Praha, Česká Republika

Setkání s Danielou Lojkovou a programem Krásného zdraví považuji za jednu z nejvýznamnějšíchudálostí roku 2009, kdy jsme se na jaře poprvé potkali.

Během několika měsíců jsem prošel různými etapami hledání a poznávání sebe sama. A to vše nejen prostřednictvím fyzického tréninku v posilovně, ale hlavně také po duševní stránce. Pochopil jsem, co jsem už dávno věděl, ale nějak nestíhal vnímat. Všechno dohromady souvisí a je propojené.

Stále hledám nejvýstižnější slovo, kterým bych současné pocity popsal. Je to harmonie – souhra fyzické pohody, vnitřního klidu a radosti z bytí tady a teď.

Díky tomuto setkání se mi otevřela cesta, kterou jsem neznal nebo nechtěl znát, nebo snad neměl čas poznat. Nevím už přesně.

Rozhodně jsem na „cestě“, jsem otevřený, vnímám a těším se…

“I want you to live the life you love!"

Daniela Gjurisic Lojkova

KANADA, B.C.

ČESKÁ REPUBLIKA, Praha

bottom of page